Новини асоціації

ТОП 10 недержавних пенсійних фондів за результатами їх діяльності - аналіз УААПФ

    Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів проаналізувала звітність недержавних пенсійних фондів за 1 квартал 2020 року, яка була оприлюднена на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг Станом на 31.03.2020 р. в Україні було зареєстровано 63 недержавних пенсійних фондів, [ ... ]


УААФП взяла участь в обговоренні проєкту Порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення НКЦПФР


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів підтримує концептуальну ідею створення нормативно-правового акту, який визначатиме правовідносини при здійсненні державного нагляду (контролю) у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного [ ... ]


УААПФ підтримує ініціативу Мінсоцполітики по впровадженню накопичувальної професійної пенсійної системи

 
УААПФ розглянула законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи», та наголошує на необхідності врахування наступних важливих моментів: По-перше, необхідно надійно захистити пенсійні накопичення учасників професійної системи - майбутніх пенсіонерів, та врегулювати [ ... ]


Пошук

Новини УААПФ
УА АПФ пропонує узгодити податкове та спеціальне законодавство для захисту та розвитку пенсійних накопичень
Thursday, 17 October 2019 15:44

    

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів надала Верховній Раді України узагальнені свої пропозиції до проекту ЗАКОНУ УКРАЇНИ  про внесення змін до Податкового  кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві, зареєстрованого у Верховній Раді України 30 серпня 2019 року за №1210.

     Ці пропозиції мають на меті усунути перешкоди для розвитку приватних пенсійних накопичень громадян, створені неузгодженістю податкового та спеціального законодавства, технічними недоліками та ускладненими для людей адміністративними податковими процедурами, зокрема:

  1. Виправити штучно створену колізію між нормами Податкового кодексу та Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», чітко визначивши в Податковому кодексі, що недержавні пенсійні фонди (далі - НПФ) є неприбутковими установами відповідно до профільного законодавства. Це забезпечить захист пенсійних накопичень людей в тих НПФ, які органи ДФС виключили з Реєстру неприбуткових організацій. В таких фондах наразі пенсійні накопичення не захищені від зловживань нормами профільного законодавства з недержавного пенсійного забезпечення, оскільки в Законі України «Про недержавне пенсійне забезпечення» НПФ за визначенням є непідприємницьким товариством, а отже, всі вимоги до діяльності НПФ, в тому числі щодо організації захисту пенсійних накопичень, можуть не розповсюджуватись на фонди, які не входять до реєстру неприбуткових установ.
  2. Гармонізувати оподаткування пенсійних виплат з усіх рівнів пенсійної системи України, аби пенсії з усіх рівнів оподатковувались за єдиними принципами.
  3. Технічно реформувати механізм звільнення від оподаткування пенсійних внесків фізичних осіб до недержавних пенсійних фондів, аби спростити його адміністрування і цим сприяти розвитку індивідуальних пенсійних накопичень.
  4. Прибрати дискримінацію фізичних осіб-підприємців в сфері недержавного пенсійного забезпечення та надати їм можливість приймати участь у добровільної системі недержавного пенсійного забезпечення та сплачувати пенсійні внески на свою користь та/або на користь найманих працівників на однакових з іншими вкладниками умовах.
  5. Внести уточнення в статті Податкового кодексу, які визначають, що діяльність з недержавного пенсійного забезпечення не є об’єктом оподаткування ПДВ, гармонізувавши їх із визначеннями з Закону України про «Недержавне пенсійне забезпечення». Це забезпечить захист пенсійних накопичень людей від зменшення через «широке творче» тлумачення норм Податкового кодексу. Адже зараз на практиці при відсутності чітких формулювань в Податковому кодексі, які саме операції входять до поняття «діяльність з недержавного пенсійного забезпечення», а відтак не є об’єктом оподаткування ПДВ, працівники органів ДФС обкладають податком на додану вартість частину інвестицій пенсійних накопичень людей, які здійснюються НПФами згідно законодавства (наприклад, у нерухомість).
  6. Інші невідповідності та неузгодженості.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 107
© 2007