Новини асоціації

НКЦПФР оприлюднила підсумки розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення станом на 30 вересня 2021 року


НКЦПФР підбила підсумки розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ) станом на 30.09.2021 року й оприлюднила їх на своєму сайті. Станом на кінець вересня у Державному реєстрі фінансових установ містилася інформація про 63 недержавні пенсійні фонди (НПФ) та 19 адміністраторів НПФ. Загальна вартість активів, сформованих [ ... ]


УААПФ виступає за розділення функцій з адміністрування та управління активами НПФ

  Про це заявила Голова Ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Олена Сотскова на обговоренні проєкту Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів, яке відбулось за участі представників НКЦПФР та фахових асоціацій.               [ ... ]


За 1 півріччя 2021 року недержавні пенсійні фонди виплатили своїм учасникам майже 100 млн гривень


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів зібрала та проаналізувала звітні дані про діяльність недержавних пенсійних фондів за 1 півріччя 2021 року.  Загальна чиста вартість активів всіх недержавних пенсійних фондів станом на 30.06.2021 року склала 3 707 млн гривень. Активи недержавних пенсійних фондів збільшились за [ ... ]


Пошук

Апеляційний суд став на захист пенсійних накопичень громадян, та не дозволив ФГВФО уникнути виплат
Monday, 28 September 2020 12:43

П’ятий апеляційний адміністративний суд у справі за судовим спором недержавного пенсійного фонду з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (справа N 815/5165/15) залишив без задоволення апеляційну скаргу ФГВФО, та вкотре підтвердив, що неповернення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб пенсійних активів, розміщених на поточних та депозитних рахунках в неплатоспроможних банках, є протиправною бездіяльністю та грубим порушенням гарантій щодо збереження особистих пенсійних накопичень людей, наданих законодавством.
 

Нажаль, ФГВФО досі «успішно» уникає виконання таких рішень суду та послідовно і завзято відмовляється повертати пенсійні накопичення людей. Це носить системний характер, та вже нанесло шкоду щонайменше 50 тисячам учасників накопичувальних пенсійних фондів. Нажаль, ні Міністерство юстиції з виконавчою службою, ні три останніх Президенти України, які мають бути гарантами захисту конституційних прав, і до яких ми неодноразово звертались з приводу цієї ситуації, не змогли (або не захотіли) змусити ФГВФО виконати рішення судів, що набули законної сили, та повернути людям їх пенсійні накопичення. Офіс Президента відбувається відписками та переправленням звернень до самого ФГВФО. Виконавча служба вживає доступні їй заходи щодо примусового стягнення, але не має інструментарію для примусу ФГВФО виконати рішення суду. Це, безумовно, знищує довіру людей до накопичувальної пенсійної системи та довіру до держави в цілому, яка не може забезпечити виконання наданих нею гарантій та виконання рішень судів.

 

Наразі наша держава стоїть на порозі пенсійної реформи, і успіх впровадження цієї реформи залежить у першу чергу від спроможності держави захистити пенсійні накопичення своїх громадян.

 

З повним текстом постанов суду апеляційної інстанції можна ознайомитись за посиланнями:

 

Довідка:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) є саморегулівною організацією адміністраторів недержавних пенсійних фондів, яка була утворена у 2006 році з метою розбудови прозорого та цивілізованого ринку недержавного пенсійного забезпечення в Україні, встановлення професійних стандартів діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів, що відповідають світовим стандартам.

У 2007 році УА АПФ отримала статус саморегулівної організації шляхом включення до відповідного державного реєстру згідно з розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 27.06.2007 № 7544.

УА АПФ є об’єднанням учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення, а саме: адміністраторів недержавних пенсійних фондів.

 
© 2007