Новини асоціації

Чому держава не зможе платити гідні пенсії і що змінять пенсійні накопичення на прикладах

Солідарна пенсія не буде забезпечувати навіть достатній рівень доходів, не кажучи вже про гідний. Тому джерела своїх доходів на пенсії треба планувати. І солідарна пенсія має бути навіть не основним серед цих джерел і точно не єдиним. Такий висновок на основі довгострокових розрахунків зробила Тетяна Сальнікова, директорка Всеукраїнського [ ... ]


Понад 19% - золото, 26,5% - іноземні акції: що в портфелях НПФ принесло найбільше прибутків людям у 2023 році

Найбільше доходів майбутнім пенсіонерам у портфелях НПФ у 2023 році принесли акції іноземних емітентів. Про це повідомив Ярослав Савченко, директор Компанії з управління активами "Всесвіт", коментуючи для видання Delo.uaрезультати роботи НПФ за 2023 рік. «Портфелі акцій провідних іноземних компаній, які знаходяться в активах НПФ під [ ... ]


Інвестувати в жінок (в інтересах жінок)

Таку тему цього року ООН визначила для відзначення 8 березня.   Чудово, що тепер в Україні багато уваги приділяють гендерному розриву в оплаті праці. Це дає надію на зміни.
Але майже не приділяють уваги гендерному розриву у пенсійному забезпеченні. А в пенсіях різниця суттєво більша на користь чоловіків, ніж в оплаті праці. Це [ ... ]


Пошук

УА АПФ пропонує узгодити податкове та спеціальне законодавство для захисту та розвитку пенсійних накопичень
Thursday, 17 October 2019 15:44

    

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів надала Верховній Раді України узагальнені свої пропозиції до проекту ЗАКОНУ УКРАЇНИ  про внесення змін до Податкового  кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві, зареєстрованого у Верховній Раді України 30 серпня 2019 року за №1210.

     Ці пропозиції мають на меті усунути перешкоди для розвитку приватних пенсійних накопичень громадян, створені неузгодженістю податкового та спеціального законодавства, технічними недоліками та ускладненими для людей адміністративними податковими процедурами, зокрема:

  1. Виправити штучно створену колізію між нормами Податкового кодексу та Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», чітко визначивши в Податковому кодексі, що недержавні пенсійні фонди (далі - НПФ) є неприбутковими установами відповідно до профільного законодавства. Це забезпечить захист пенсійних накопичень людей в тих НПФ, які органи ДФС виключили з Реєстру неприбуткових організацій. В таких фондах наразі пенсійні накопичення не захищені від зловживань нормами профільного законодавства з недержавного пенсійного забезпечення, оскільки в Законі України «Про недержавне пенсійне забезпечення» НПФ за визначенням є непідприємницьким товариством, а отже, всі вимоги до діяльності НПФ, в тому числі щодо організації захисту пенсійних накопичень, можуть не розповсюджуватись на фонди, які не входять до реєстру неприбуткових установ.
  2. Гармонізувати оподаткування пенсійних виплат з усіх рівнів пенсійної системи України, аби пенсії з усіх рівнів оподатковувались за єдиними принципами.
  3. Технічно реформувати механізм звільнення від оподаткування пенсійних внесків фізичних осіб до недержавних пенсійних фондів, аби спростити його адміністрування і цим сприяти розвитку індивідуальних пенсійних накопичень.
  4. Прибрати дискримінацію фізичних осіб-підприємців в сфері недержавного пенсійного забезпечення та надати їм можливість приймати участь у добровільної системі недержавного пенсійного забезпечення та сплачувати пенсійні внески на свою користь та/або на користь найманих працівників на однакових з іншими вкладниками умовах.
  5. Внести уточнення в статті Податкового кодексу, які визначають, що діяльність з недержавного пенсійного забезпечення не є об’єктом оподаткування ПДВ, гармонізувавши їх із визначеннями з Закону України про «Недержавне пенсійне забезпечення». Це забезпечить захист пенсійних накопичень людей від зменшення через «широке творче» тлумачення норм Податкового кодексу. Адже зараз на практиці при відсутності чітких формулювань в Податковому кодексі, які саме операції входять до поняття «діяльність з недержавного пенсійного забезпечення», а відтак не є об’єктом оподаткування ПДВ, працівники органів ДФС обкладають податком на додану вартість частину інвестицій пенсійних накопичень людей, які здійснюються НПФами згідно законодавства (наприклад, у нерухомість).
  6. Інші невідповідності та неузгодженості.
 
© 2007