Новини асоціації

За 1 півріччя 2021 року недержавні пенсійні фонди виплатили своїм учасникам майже 100 млн гривень


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів зібрала та проаналізувала звітні дані про діяльність недержавних пенсійних фондів за 1 півріччя 2021 року.  Загальна чиста вартість активів всіх недержавних пенсійних фондів станом на 30.06.2021 року склала 3 707 млн гривень. Активи недержавних пенсійних фондів збільшились за [ ... ]


Активи недержавних пенсійних фондів за 1 квартал 2021 року збільшились на 74,7 млн гривень


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів зібрала дані про діяльність недержавних пенсійних фондів за 1 квартал 2021 року.  Загальна чиста вартість активів всіх недержавних пенсійних фондів станом на 31.03.2021 року склала 3 629 млн гривень. Активи недержавних пенсійних фондів збільшились з початку 2021 року (станом на 31.03.2021 [ ... ]


Аналіз діяльності недержавних пенсійних фондів у 2020 році

  По даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на 31.12.2020 в Державному реєстрі фінансових установ містилася інформація про 63 недержавні пенсійні фонди (далі – НПФ) та 20 адміністраторів НПФ. При цьому УААПФ вдалось зібрати дані щодо 56 недержавних пенсійних фондів, з них 3 корпоративних, 6 професійних [ ... ]


Пошук

УА АПФ виступає за посилення прозорості діяльності недержавних пенсійних фондів та розширення інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню
Monday, 08 April 2019 10:09

 

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів звернулась до Нацкомфінпослуг з пропозицією внести зміни до Положення про оприлюднення інформації про діяльність недержавного пенсійного фонду, затвердженого Розпорядженням Державної комісії з питань регулювання ринків фінансових послуг України 16.12.2004 № 3100.   

УААПФ наголошує, що оприлюднювати можна тільки ті річні дані про діяльність недержавних пенсійних фондів, які пройшли аудиторську перевірку та перевірку Нацкомфінпослуг. Інші форми відповідно до Положення 3100 дублюють дані річної звітності, не підтверджені аудитором та можуть містити помилки, що може дезорієнтувати споживача.

Також УААПФ звертає увагу на необхідність закріпити в Положенні 3100 вимоги Постанови КМУ № 913 від 07.12.2016 р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)», в яких визначено, що адміністратор НПФ зобов’язаний оприлюднювати щодня на власному веб-сайті (веб-сторінці) інформацію про чисту вартість активів недержавного пенсійного фонду, загальну кількість одиниць пенсійних активів фонду та чисту вартість одиниці пенсійних активів.

УААПФ звертає увагу, що для всебічного аналізу діяльності недержавного пенсійного фонду споживачем недостатньо даних тільки про зміну показника чистої вартості одиниці пенсійних активів за періоди з початку поточного кварталу та з початку поточного року. Недержавне пенсійне забезпечення – це інструмент довгострокового накопичення, тому дані у споживача для аналізу мають бути за більш довгий термін, оптимально з початку діяльності фонду.

УААПФ вважає, що оприлюднення тільки річної звітності про діяльність недержавних пенсійних фондів недостатньо з точки зору контролю за діяльністю фонду з боку споживача. Тому, з метою захисту прав споживача, пропонує зробити обов’язкове щоквартальне оприлюднення звітності.

Підвищити довіру до системи недержавного пенсійного забезпечення можна шляхом максимальної прозорості діяльності недержавних пенсійних фондів, регулярного розміщення простої та доступної інформації про діяльність такого фонду та шляхом надання учаснику-майбутньому пенсіонеру широких можливостей контролювати діяльність недержавного пенсійного фонду та стан своїх пенсійних накопичень.

З повним текстом звернень можна ознайомитись за посиланнями:

   лист до Нацкомфінпослуг

 
© 2007