Новини асоціації

Як зберегти пенсійні накопичення в кризу


Про це розповів Ярослав Савченко директор КУА «ВСЕСВІТ» в Українському кризовому медіа центрі під час публічної дискусії на тему "Пенсійні накопичення: міфи та реальність", організованої Мережею захисту національних інтересів «АНТС».
  Він спростував міф, що обов’язкову накопичувальну пенсійну систему не можна впроваджувати [ ... ]


Апеляційний суд став на захист пенсійних накопичень громадян, та не дозволив ФГВФО уникнути виплат


П’ятий апеляційний адміністративний суд у справі за судовим спором недержавного пенсійного фонду з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (справа N 815/5165/15) залишив без задоволення апеляційну скаргу ФГВФО, та вкотре підтвердив, що неповернення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб пенсійних активів, розміщених на поточних [ ... ]


ТОП 10 недержавних пенсійних фондів за результатами їх діяльності - аналіз УААПФ

    Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів проаналізувала звітність недержавних пенсійних фондів за 1 квартал 2020 року, яка була оприлюднена на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг Станом на 31.03.2020 р. в Україні було зареєстровано 63 недержавних пенсійних фондів, [ ... ]


Пошук

Недержавні пенсійні фонди вимагають збереження статусу неприбуткової організації без перереєстрації
Monday, 21 November 2016 10:46

 

Недержавні пенсійні фонди вимагають збереження статусу неприбуткової організації без перереєстрації


Міністерство соціальної політики підтримало позицію УА АПФ з приводу необхідності виключення НПФ із переліку осіб, яким необхідно вносити зміни до установчих документів для підтвердження статусу неприбутковості, та звернулося до Міністерства фінансів України із проханням врахувати особливості діяльності недержавних пенсійних фондів та внести зміни до статті 133 Податкового кодексу України.

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) звернулась до численних державних органів, звертаючи увагу на проблему, яка виникла відносно статусу неприбутковості недержавних пенсійних фондів. Зокрема, вимоги щодо внесення цілого ряду положень до статутів неприбуткових організацій суперечать вимогам Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» і тому НПФ не можуть включити такі положення до своїх статутів. УА АПФ запропонувала внести відповідні  зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440, згідно якої усі існуючі неприбуткові організації мають здійснити перереєстрацію в органах державної фіскальної служби та надати установчі документи, які підтверджують відповідність неприбуткової організації вимогам п.133.4 статті 133 Податкового кодексу України.   

Міністерство соціальної політики відповіло на звернення УА АПФ: «Враховуючи, що недержавний пенсійний фонд – юридична особа, яка має статус неприбуткової організації, функціонує та провадить діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами, а також здійснює пенсійні виплати учасникам зазначеного фонду, на такі установи не поширюється абзац 3 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016р. № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

 

Довідка:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) заснована в 2006 році, є саморегулівною організацією адміністраторів недержавних пенсійних фондів. 

УА АПФ приймає активну участь у розвитку законодавчої бази, моніторингу проблемних питань діяльності недержавних пенсійних фондів, активно взаємодіє з органами державної влади та суб’єктами фінансових ринків з метою запровадження та дотримання європейських стандартів якості послуг на ринку накопичувального пенсійного забезпечення та захисту інтересів учасників накопичувальних пенсійних фондів.

 
© 2007