Новини асоціації

УААПФ та мережа захисту національних інтересів «АНТС» підписали меморандум про співпрацю

 
  Запровадження обов’язкових пенсійних накопичень та розвиток добровільних пенсійних накопичень – це єдина можливість запобігти колапсу пенсійної системи та забезпечити гідне життя людей в поважному віці. Необхідно проведення інформаційно - роз'яснювальних кампаній, підвищення рівня фінансової грамотності громадян [ ... ]


Знайти інформацію по НПФ: місія нездійснена?!

  Розуміючи, що пенсія від держави маленька, і на неї жити гідно в поважному віці неможливо, все більше українців накопичують собі на майбутнє, в тому числі, в недержавних пенсійних фондах. При цьому, дуже важливо, щоб у людини була доступна, зрозуміла та достовірна інформація про роботу НПФ – тоді можна обрати собі фонд, слідкувати [ ... ]


УААПФ підтримує запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи, запропоноване Урядом

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ),Всеукраїнська асоціація недержавних пенсійних фондів (ВАНПФ), а також Українська Асоціація інвестиційного бізнесу (УАІБ) і Професійна Асоціація учасників ринків капіталу та деривативів України (ПАРД) підтримують послідовні дії Уряду та Міністерства соціальної політики [ ... ]


Пошук

Недержавні пенсійні фонди вимагають збереження статусу неприбуткової організації без перереєстрації
Monday, 21 November 2016 10:46

 

Недержавні пенсійні фонди вимагають збереження статусу неприбуткової організації без перереєстрації


Міністерство соціальної політики підтримало позицію УА АПФ з приводу необхідності виключення НПФ із переліку осіб, яким необхідно вносити зміни до установчих документів для підтвердження статусу неприбутковості, та звернулося до Міністерства фінансів України із проханням врахувати особливості діяльності недержавних пенсійних фондів та внести зміни до статті 133 Податкового кодексу України.

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) звернулась до численних державних органів, звертаючи увагу на проблему, яка виникла відносно статусу неприбутковості недержавних пенсійних фондів. Зокрема, вимоги щодо внесення цілого ряду положень до статутів неприбуткових організацій суперечать вимогам Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» і тому НПФ не можуть включити такі положення до своїх статутів. УА АПФ запропонувала внести відповідні  зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440, згідно якої усі існуючі неприбуткові організації мають здійснити перереєстрацію в органах державної фіскальної служби та надати установчі документи, які підтверджують відповідність неприбуткової організації вимогам п.133.4 статті 133 Податкового кодексу України.   

Міністерство соціальної політики відповіло на звернення УА АПФ: «Враховуючи, що недержавний пенсійний фонд – юридична особа, яка має статус неприбуткової організації, функціонує та провадить діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами, а також здійснює пенсійні виплати учасникам зазначеного фонду, на такі установи не поширюється абзац 3 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016р. № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

 

Довідка:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) заснована в 2006 році, є саморегулівною організацією адміністраторів недержавних пенсійних фондів. 

УА АПФ приймає активну участь у розвитку законодавчої бази, моніторингу проблемних питань діяльності недержавних пенсійних фондів, активно взаємодіє з органами державної влади та суб’єктами фінансових ринків з метою запровадження та дотримання європейських стандартів якості послуг на ринку накопичувального пенсійного забезпечення та захисту інтересів учасників накопичувальних пенсійних фондів.

 
© 2007