Новини асоціації

Інвестувати в жінок (в інтересах жінок)

Таку тему цього року ООН визначила для відзначення 8 березня.   Чудово, що тепер в Україні багато уваги приділяють гендерному розриву в оплаті праці. Це дає надію на зміни.
Але майже не приділяють уваги гендерному розриву у пенсійному забезпеченні. А в пенсіях різниця суттєво більша на користь чоловіків, ніж в оплаті праці. Це [ ... ]


Все про пільги з оподаткування внесків до НПФ та виплат з НПФ в 2024 році

Читайте детальний розбір, які пільги з оподаткування мають підприємства і люди, які здійснюють внески до НПФ або отримують виплати з НПФ. Роз'яснення з урахуванням нових цифр відповідно до Закону про Державний бюджет 2024 читайте за посиланням (https://www.vseapf.com.ua/ua/taxation.html).


Виклики війни та необхідні рішення для пенсій в Україні

    Колонку Тетяни Сальнікової, директорки Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів, про виклики війни та необхідні рішення для пенсій в Україні опублікував польський портал, який є єдиним офіційним джерелом інформації про систему пенсійних накопичень працівників в Польщі (Pracownicze Plany Kapita?owe). Почитати її польською [ ... ]


Пошук

Звернення Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів стосовно прийняття законопроекту №6677
Wednesday, 04 April 2018 14:28

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) звернулась до голови Верховної Ради та до голів і співголові депутатських фракцій з проханням сприяти НЕГАЙНОМУ внесенню до порядку денного Верховної Ради України законопроекту №6677 та винесенню його на голосування до сесійної зали, а також сприяти прийняттю законопроекту №6677 з метою вирішення надважливої проблеми забезпечення гідними пенсіями працюючих наразі громадян України та прийдешніх поколінь, шляхом запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування у передбачені пенсійною реформою строки.

Повний текст звернення:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ), як представник суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення в Україні та експертної спільноти, висловлює Вам свою щиру повагу і звертаються з проханням невідкладного включення до порядку денного найближчого засідання Верховної ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування», зареєстрований за № 6677.

Верховна Рада України 3 жовтня 2017 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148-VIII), спрямований на модернізацію солідарної пенсійної системи та реалізацію заходів щодо збалансування поточних пенсійних надходжень і видатків. Відповідно до п.9 Перехідних положень цього закону з 01 січня 2019 року мають розпочатися внески до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а Кабінету Міністрів України доручено до 01 липня 2018 року забезпечити створення для цього всіх необхідних інституційних компонентів та розроблення нормативно-правової бази. Таке рішення було прийнято як наслідок публічного консенсусу між депутатами Парламенту і Урядом.

Головним виконавцем заходів із запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення визначено Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР). Однак на сьогодні НКЦПФР не представила тексту документу для реалізації підготовчих заходів для впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Це вже призвело до зриву термінів виконання окремих урядових завдань, а подальше затягування ставить під загрозу публічний консенсус між депутатами Парламенту і Урядом щодо продовження пенсійної реформи та запровадження другого рівня пенсійної системи.

З метою реалізації положень Закону №2148-VIII щодо впровадження накопичувальної системи пенсійного страхування у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування» № 6677, авторами якого виступили 59 народних депутатів України (далі – Законопроект №6677). Альтернативних проектів, у тому числі урядових, наразі не існує. Законопроект №6677 вже пройшов всебічне обговорення та дослідження на рівні уповноважених органів державної виконавчої і законодавчої влади, отримав схвалення експертного середовища – вітчизняного і міжнародного (близько десяти експертних висновків), отримав рекомендацію про прийняття в першому читанні від Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності та був запропонований для прийняття у першому читанні Комітетом з питань соціальної політики та пенсійного забезпечення.

На сьогодні в Україні сформовано правові, економічні, організаційні, законодавчі умови та засади функціонування третього рівня системи пенсійного забезпечення – добровільного створення накопичення власної пенсії. Чотирнадцятирічний досвід роботи недержавних пенсійних фондів (НПФ) в Україні дозволив відпрацювати процеси створення та функціонування основних інституційних компонентів системи, довів надійність механізмів захисту пенсійних активів, випробувавши їх на практиці, в тому числі протягом фінансової кризи 2008 року та військово-політичної кризи 2014-2015 років.

Законопроект №6677 враховує головні висновки з досвіду діяльності недержавних пенсійних фондів та відповідає концептуальним основам впровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення, які закріплені в Законах України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Прийняття Законопроекту №6677 дозволить вчасно, у передбачені пенсійною реформою строки, запровадити накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з мінімальними витратами бюджетних кошті на запровадження цієї системи.

З метою своєчасного виконання вимог Закону №2148-VIII та впровадження повноцінної пенсійної реформи в Україні просимо Вас

  • сприяти НЕГАЙНОМУ внесенню до порядку денного Верховної Ради України законопроекту №6677 та винесенню його на голосування до сесійної зали,
  • сприяти прийняттю законопроекту №6677 з метою вирішення надважливої проблеми забезпечення гідними пенсіями працюючих наразі громадян України та прийдешніх поколінь, шляхом запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування у передбачені пенсійною реформою строки.
 
© 2007